Kā sievietēm arī vasarā satikt labus vīriešus – un pie tam nesatricināt viņu dvēseles mieru

Gudruna Kūglere

Trīs pamatlikumi sievietēm:

1. Tavam apģērbam jāizceļ tevi kā personu, nevis jānovērš no tās.

Ir veikti cilvēka smadzeņu pētījumi, kuri apstiprina, ka „pieticīgi“ apģērbtas sievietes vīrieši uztver kā objektus, tātad – kā lietas. Tādos gadījumos pat var netikt pieļauta iespēja veidot līdzvērtīgas attiecības. Apģērbs liecina par cilvēku daudz. Kas tu esi, un kā tu to parādi ar savu apģērbu? Īstais apģērbs dara atraktīvu, tātad – pievilcīgu. Tas, kuram liekas, ka šķīstības dēļ vajadzētu piesegt potītes, ir sajaucis gadsimtus. Bet, ja sievietei ir tik viegli apģērbta, ka viņu pašu vairs neuztver nopietni, bet vienīgi kā seksuālu objektu, tad viņa nerada nekādu patiku. Viņa var atrast seksa partneri, bet ne dzīvesdraugu.

2. Tavam apģērbam jāpasvītro tava vērtība.  

„Mēs neesam bagātie amerikāņi, lai varētu atļauties lētas lietas,“ runā kāds horvātu sakāmvārds. Kvalitāte maksā vairāk. Lētas, sliktas kvalitātes lietas nākas izmest pēc īsa lietošanas laika. Rādīt daudz miesas, tas rada lētu priekšstatu. Taču lielisku noslēpumu arī nedrīkst izpaust katram. Vai jūs jau bijāt pamanījuši: jo izcilākas kāzas, jo garākas kleitai piedurknes? Aristokrātu kāzās kleitām ir piedurknes. Tur pamatā ir šī pati doma.

3. Solis pretī vīriešiem.                   

Drosmīgi vīrieši atzīst, cik grūti viņiem ir vasarās svīst kopā ar veselu kaudzi pusapģērbtām sievietēm pārpildītos metro, lekciju telpās vai kafejnīcās. Vasara kļūst par ciešanu laiku, koncentrēšanās spējas samazinās, frustrācija kļūst aizvien lielāka. Šajā ziņā mūsu rokās ir vīriešu dzīves atvieglošana. Katru dienu – vienu labu darbu!

Trīs pamatlikumi vīriešiem:

1. Pārveidot savu skatienu.

Ir teiciens: „Tas, kurš redz pavedinošu sievieti, nolaiž plakstiņus.“ Nav jēgas ilgi aplūkot sieviešu ķermeņa daļas vasarīgā noskaņojumā un varbūt ļaut vaļu arī savai iztēlei. Neskatīties ir pirmais solis. Man nāk prātā kāds bieži citēts stāsts, nezinu gan, vai tas ir patiess: kāda pusapģērbta skaistule iet garām garīdznieku grupai. Visi novērš skatienu. Tikai ne bīskaps. „Ai,“ viņš sauc, „kāds skaistums! Cik lieliskam jābūt tā Radītājam!“. Teologi skaidro, ka caur iedzimto grēku mūsu skatiens ir pakļauts iekārei. Tātad ir jāpārveido savs skatiens – jāmācās saskatīt Radītāju radībā. Saskaņā ar Sv. Akvīnas Toma teikto grēks ir novērsties no Radītāja un pievērsties radībai. Ar šķīstu skatienu mēs varam izlabot šo kļūdu.

2. Atvieglot savu dzīvi.

Sports un lūgšana droši vien ir divas no svarīgajām atslēgām ikdienas izdzīvošanas treniņā. Pie tā pieder arī savu domu iegrožošana. Jā, domas ir brīvas. Tomēr būtu muļķīgi tās nesargāt. Tas, kurš sevi pazaudē domu spēlēs, pazaudē tagadni – šo brīdi. Un tā nav nejaušība, ka angļu vārds „present“ nozīmē ne tikai „tagadne“, bet arī „dāvana“. Jo mums ir tikai šī „tagadne“. Uzmanies ar to, ko ielaid sevī. Attēli ir noturīgi, īpaši tie, kas skar mūsu seksualitāti. Kāds spilgts plakāts vai žurnāls, video internetā, filma televīzijā mūs pavada ilgāk nekā tikai tās minūtes, kad to aplūkojām. Varbūt tu esi pūķu nogalinātājs – bet vai tu esi rēķinājies ar trusīšiem – nogalinātājiem? Bēgt ir drošāk!

3. Sieviete visai dzīvei nav nekāda trofeja.

Jauni iekarotāji labprāt dižojas draugu priekšā ar bikini - skaistuli pie saviem sāniem. Tā ir kā spēle, romiešu sacensība, kurā sāncenšiem vēl jāatvaira pretinieka ragi. Taču tas, kurš meklē sievieti visai dzīvei, ir gatavs uzņemties atbildību. Viņš nemeklē bārbiju, par kuru viņu apskaudīs draugi, bet īstu sievieti, pie kuras viņš grib palikt un no kuras vēlas bērnus. Tas, kurš grib atrast dārgumu, nedrīkst ļaut sevi pavedināt sirēnām, kurām stāties pretī bija grūti pat Odisejam. Tātad – neskaties uz bikini, bet gan skaties acīs.

Lasāmviela vasarai: G. Kūglere, Neviens nav vientuļa sala. Aizkustinoši un iejūtīgi autore stāsta par mīlestības ciešanām un mīlestības laimi. Viņa sauc vārdā biežākos maldus un kļūdas, kas mūs kavē atrast īsto dzīvesdraugu, un dod padomus, kam pievērst uzmanību, lai, no vienas puses, nepazaudētu sevi, un, no otras, – neizvēlētos nepareizo partneri.

Visi jaunumi